adana seo,adana web tasarımı,adana seo hizmeti,adana seo uzmanı,adana seo firmaları,adana web sitesi yapan firmalar,adana web tasarım kursu,adana yazılım kursu,adana web tasarım seo,adana'daki web tasarım firmaları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Mobil Oto Ekspertiz Fiyatları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Oto Ekspertiz,Adana Uzman Pars Teknik Sistem Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz Fiyatları Firmaları,İkinci El Oto Ekspertiz Adana Fiyatları Firmaları,Adana Merkez Oto Ekpertiz,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Adana Toner Dolumu,Adana Oto Ekspertiz firmaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Toner Dolum Merkezi,Ucuz Toner Dolumu,adana kereste,Toz Kömür,Kuru Temizleme Poşeti,Portakal Kömür,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Baskılı Poşet,adana sunta,adana lambiri,adana sunta fiyatları,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana koltuk yıkama fiyatları,evde koltuk yıkama fiyatları,adana yüreğir koltuk yıkama,adana seyhan koltuk yıkama,adana çukurova koltuk yıkama,evde koltuk yıkama adana,adana koltuk temizlik şirketleri,Adana Çukurova Oto Ekspertiz,Adana 4x4 Oto Ekspertiz,Saç Ekimi,Saç Ekim Merkezi,Niğde Halı Yıkama,Sakal Bıyık Ekimi,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,adana seo,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Dolgu Botoks,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,adana hijyen koltuk yikama,adana koltuk temizlik şirketleri,evde koltuk yikama adana,Ev Temizliği,adana çekyat yıkama,koltuk yıkama teknikleri,koltuk yikama sampuani,İş Makinaları Yedek Parçaları,Fındık Kömür,kömür,Scf Tırnakları,Mst İş Makinaları Yedek Parçaları,Jcb İş Makinaları Yedek Parçaları,Doosan İş Makinaları Yedek Parçaları,Donaldson Filtreleri, Adaptörleri,adana backlink,İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama,Ceviz Kömür,Karpuz Kömür,
USD-A:5,578 USD-S:5,588 EURO-A:6,192 EURO-S:6,203

100. Yıl Coşkusu Meydanlara Sığmadı

Karalar; “Atatürk’ün, Çanakkale’nin, Kurtuluş Mücadelesi’nin değerini azaltmaya çalışanlar asla başarılı olamayacak.”
  •  100. Yıl Coşkusu Meydanlara Sığmadı
< >
20.5.2019 İzzet AYDEMİR Gündem 334 Kişi Okudu


 Karalar; “Atatürk’ün, Çanakkale’nin, Kurtuluş Mücadelesi’nin değerini azaltmaya çalışanlar asla başarılı olamayacak.”

 Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak, milli mücadele ateşini yaktığı 19 Mayıs 1919’un 100. yıldönümünde Adana Büyükşehir Belediyesi, Çukurova Belediyesi ve Seyhan Belediyesi’nin birlikte düzenlediği etkinliklerde, Cumhuriyet ve Atatürkçülük adına adeta gövde gösterisi yapıldı. Başkan Zeydan Karalar, milli bayramları unutturmaya çalışıp, Atatürk’ün, Çanakkale’nin, Kurtuluş Savaşı’nın değerini azaltmaya uğraşanların, emellerine ulaşmayacağını söyledi.

 Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi, CHP Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Müzeyyen Şevkin, Burhanettin Bulut ve Orhan Sümer, bürokratlar ile Adanalıların katıldığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları Adana Büyükşehir Belediyesi önünde başladı. Meşaleler, flamalar ve bayraklarla yürümeye başlayan kortej Atatürk Caddesi ve Ziyapaşa Bulvarı güzergahını izleyerek Uğur Mumcu Meydanı’na ulaştı.

 SLOGANLAR EŞLİĞİNDE YÜRÜYÜŞ

 “Hak-hukuk-adalet, Mustafa Kemal’in askerleriyiz, Her şey çok güzel olacak, Zeydan Adana gibi başkan” sloganlarının atıldığı yürüyüşe, güzergah çevresindeki binaların pencere ve balkonlarına çıkan vatandaşlarla esnaf, alkışlarla ve bayrak sallayarak destek verdi.

 Edis konseri öncesi Uğur Mumcu Meydanı’nı dolduran Adanalılara seslenen Akif Akay ve Soner Çetin’in ardından söz alan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale destanlarını, başka olaylarla kıyaslamaya çalışanlara tepki gösterdi.


 ÇANAKKALE ZAFERİ VE KURTULUŞ MÜCADELESİ, BAŞKA OLAYLARLA KIYASLANAMAZ

 Başkan Zeydan Karalar, “Bize uygar, aydın, müreffeh, demokratik bir ülke bahşeden Mustafa Kemal Atatürk’e sonsuz minnetimizi burada öncelikle dile getirelim. Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptıkları dünyada eşi benzeri olmayan destanlardır. Hem Çanakkale Destanı hem Kurtuluş Savaşı Destanı dünyanın hiç bir destanıyla asla kıyaslanamaz. Zaman zaman kıyaslayanlar oluyor ama ne Çanakkale ne de Kurtuluş Savaşı destanlarının eşi benzeri vardır.

 Birisi en kuvvetli devletlerin işgaline maruz kalmak üzereyken yüce milletin direnişidir, 250 bin şehit verilen bir destandır Çanakkale. Diğeri de bağımsızlığın geri kazanıldığı bir destandır. Son yıllarda Çanakkale Destanı anlatılırken Mustafa Kemal Atatürk’ten bahsedilmez olundu. Oysa Çanakkale kara savaşında, ne zaman Mustafa Kemal Atatürk komutayı ele alır, ondan sonra zafere ulaşılır” dedi.


 DESTANLARIMIZI YOK SAYAMAZLAR, DEĞERİNİ AZALTAMAZLAR

 Son yıllarda milli bayramların unutturulmaya çalışıldığını da belirten Başkan Zeydan Karalar, “Ama biz unutmadık, unutturmadık ve unutturmayacağız.

19 Mayıs’la ilgili çeşitli spekülasyonlar yapıldı. Sonradan çıkma tarihçiler, uydurma tarihçiler, bunak tarihçiler dediler ki; ‘Mustafa Kemal Atatürk’ü Vahdettin, sandık sandık altınla Samsun’a gönderdi.’ Tümü yalan. Ne altın var, ne de isteyerek gönderdiler değerli arkadaşlar. Güneş balçıkla sıvanmaz. Ne yaparlarsa yapsınlar, destanlarımızın hiçbirini yok sayamazlar, değerini azaltamazlar” diye konuştu.


 EDİS KONSERİ

 Başkan Zeydan Karalar’ın konuşmasının ardından ünlü şarkıcı Edis, Adanalılara en güzel parçalarını seslendirdi.

Başkan Zeydan Karalar ve eşi Nuray Karalar, Edis’e çiçek verdi, teşekkür etti.

Konser sırasında gerçekleştirilen havai fişek gösterisi, renkli görüntüler oluşturdu.

 

Uğur Mumcu Meydanı’nda Edis konseri öncesi Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri sahne aldı ve halk oyunları, dans gösterileri sundu, şarkı söyledi.

 

 

 

  • Facebook
  • YORUM YAP