adana seo,adana web tasarımı,adana seo hizmeti,adana seo uzmanı,adana seo firmaları,adana web sitesi yapan firmalar,adana web tasarım kursu,adana yazılım kursu,adana web tasarım seo,adana'daki web tasarım firmaları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Mobil Oto Ekspertiz Fiyatları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Oto Ekspertiz,Adana Uzman Pars Teknik Sistem Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz Fiyatları Firmaları,İkinci El Oto Ekspertiz Adana Fiyatları Firmaları,Adana Merkez Oto Ekpertiz,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Adana Toner Dolumu,Adana Oto Ekspertiz firmaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Toner Dolum Merkezi,Ucuz Toner Dolumu,adana kereste,Toz Kömür,Kuru Temizleme Poşeti,Portakal Kömür,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Baskılı Poşet,adana sunta,adana lambiri,adana sunta fiyatları,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana koltuk yıkama fiyatları,evde koltuk yıkama fiyatları,adana yüreğir koltuk yıkama,adana seyhan koltuk yıkama,adana çukurova koltuk yıkama,evde koltuk yıkama adana,adana koltuk temizlik şirketleri,Adana Çukurova Oto Ekspertiz,Adana 4x4 Oto Ekspertiz,Saç Ekimi,Saç Ekim Merkezi,Niğde Halı Yıkama,Sakal Bıyık Ekimi,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,adana seo,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Dolgu Botoks,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,adana hijyen koltuk yikama,adana koltuk temizlik şirketleri,evde koltuk yikama adana,Ev Temizliği,adana çekyat yıkama,koltuk yıkama teknikleri,koltuk yikama sampuani,İş Makinaları Yedek Parçaları,Fındık Kömür,kömür,Scf Tırnakları,Mst İş Makinaları Yedek Parçaları,Jcb İş Makinaları Yedek Parçaları,Doosan İş Makinaları Yedek Parçaları,Donaldson Filtreleri, Adaptörleri,adana backlink,İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama,Ceviz Kömür,Karpuz Kömür,
USD-A:5,578 USD-S:5,588 EURO-A:6,192 EURO-S:6,203

100. Yılda Meşaleli Yürüyüş ve Konser

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
  •  100. Yılda Meşaleli Yürüyüş ve Konser
< >
18.5.2019 İzzet AYDEMİR Gündem 253 Kişi Okudu


 Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 Zeydan Karalar, “19 Mayıs’ın 100. yıldönümünde, Mustafa Kemal Atatürk’e minnettarlığımız ve gençliğe olan inancımız katlanarak büyüyor.”

 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayınlayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 19 Mayıs’ın 100. yılı nedeniyle, hissedilen coşkunun ve Mustafa Kemal Atatürk’e duyulan minnettarlığın katlanarak arttığını, laik, bağımsız, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşayacağını söyledi. Başkan Zeydan Karalar, mesajında şu düşüncelere yer verdi: “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Bende bu vekayiin  ilk hissi teşebbüsü bu memlekette, bu güzel Adana’da doğmuştur’ sözlerinin net şekilde belirttiği üzere; milli mücadele düşüncesine Adana’da, Adanalılardan aldığı güçle ulaşan Mustafa Kemal Atatürk, daha sonra sonra Samsun’a çıkarak, vatan topraklarını işgalden kurtarma kararlılığının ilk adımını atmış, çağdaş, bağımsız, aydınlık yarınların ilk meşalesini yakmıştır.

Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak, Türk Milleti’nin milli mücadele ruhunu canlandıran ilk fakat en önemli adımı atmış, ardından hem savaş meydanlarında, hem siyasi arenada başarılar kazanarak çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin yapı taşlarını inşa etmiştir.

 İstanbul’da imparatorluğu yönetenlerin, düşman işgaline boyun eğmesine tahammül edemeyen ve milletin bağımsızlığa olan inancına güvenerek Anadolu’ya, Samsun’a çıkan Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da yaktığı meşaleyi Anadolu’nun dört bir yanına ulaştırmış, esir yaşamamaktansa ölmeyi tercih edecek milletine olan sarsılmaz güveniyle, Kurtuluş Savaşı’nı başlatmıştır.

 

 Geri kalmışlığın, bilimden ve teknolojiden mahrum bırakılmışlığın, çağdaş milletler seviyesinden gittikçe uzaklaşılmasının, vatan topraklarının düşman çizmeleri altında ezilmesinin acısını, Milli Mücadeleye onan inancıyla geride bırakan Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti kurmasının ardından 19 Mayıs’ı gençlere bayram olarak armağan etmiştir.  Cumhuriyet tarihinin belki de en önemli gününü, ülkeyi emanet ettiği gençlere armağan ederek, gençlere olan inancını ifade eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptıkları ve kurduğu Cumhuriyet sonsuza kadar yaşayacaktır.

Bu yıl 19 Mayıs’ın 100. yılını kutluyor olmamız, bayramımızın anlamını çok daha büyütmektedir.

 Gençlerimizin, çocuklarımızın ve milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, önlerinde saygıyla eğiliyorum.”

 ADANA’DA COŞKULU 19 MAYIS PROGRAMI

 Başkan Zeydan Karalar, Adana’da 19 Mayıs 1919’un 100. yıldönümünde gerçekleştirilecek programla ilgili de bilgi verdi. Buna göre 19 Mayıs 2019 Pazar günü saat 18’de Adana Büyükşehir Belediyesi önünde buluşulacak ve Uğur Mumcu Meydanı’na (İstasyon Meydanı) kadar meşaleli yürüyüş yapılacak. Adanalılar saat 20.30’da da, yine Uğur Mumcu Meydanı’nda düzenlenecek Ediz konseriyle coşacak.

 Başkan Zeydan Karalar, öğrencileri, gençleri, hemşehrilerini Adana Büyükşehir Belediyesi önüne ve Uğur Mumcu Meydanı’na beklediğini açıkladı.

 

 

 

 

 

  • Facebook
  • YORUM YAP