adana seo,adana web tasarımı,adana seo hizmeti,adana seo uzmanı,adana seo firmaları,adana web sitesi yapan firmalar,adana web tasarım kursu,adana yazılım kursu,adana web tasarım seo,adana'daki web tasarım firmaları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Mobil Oto Ekspertiz Fiyatları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Oto Ekspertiz,Adana Uzman Pars Teknik Sistem Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz Fiyatları Firmaları,İkinci El Oto Ekspertiz Adana Fiyatları Firmaları,Adana Merkez Oto Ekpertiz,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Adana Toner Dolumu,Adana Oto Ekspertiz firmaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Toner Dolum Merkezi,Ucuz Toner Dolumu,adana kereste,Toz Kömür,Kuru Temizleme Poşeti,Portakal Kömür,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Baskılı Poşet,adana sunta,adana lambiri,adana sunta fiyatları,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana koltuk yıkama fiyatları,evde koltuk yıkama fiyatları,adana yüreğir koltuk yıkama,adana seyhan koltuk yıkama,adana çukurova koltuk yıkama,evde koltuk yıkama adana,adana koltuk temizlik şirketleri,Adana Çukurova Oto Ekspertiz,Adana 4x4 Oto Ekspertiz,Saç Ekimi,Saç Ekim Merkezi,Niğde Halı Yıkama,Sakal Bıyık Ekimi,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,adana seo,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Dolgu Botoks,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,adana hijyen koltuk yikama,adana koltuk temizlik şirketleri,evde koltuk yikama adana,Ev Temizliği,adana çekyat yıkama,koltuk yıkama teknikleri,koltuk yikama sampuani,İş Makinaları Yedek Parçaları,Fındık Kömür,kömür,Scf Tırnakları,Mst İş Makinaları Yedek Parçaları,Jcb İş Makinaları Yedek Parçaları,Doosan İş Makinaları Yedek Parçaları,Donaldson Filtreleri, Adaptörleri,adana backlink,İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama,Ceviz Kömür,Karpuz Kömür,
USD-A:5,578 USD-S:5,588 EURO-A:6,192 EURO-S:6,203
  • Facebook
  • YORUM YAP


Yıl 2014 Türkiye yerel seçime gidiyor.

Ceyhan’da adeta aday patlaması yaşanıyor. 15 yıldır Ceyhan belediye başkanlığını yürüten Hüseyin Sözlü Büyükşehir`e aday olduğu için Ceyhan`da aday değil.

2002`de Türkiye`de iktidar olan ve Türkiye`nin hemen hemen her bölgesinde belediyelerin çoğunu kazanan AK Parti, o güne kadar Ceyhan`da belediyeyi alamamış ve haliyle ilçeye ‘İktidar eli değsin’ söylemi artık tavan yapmıştı.  AK Parti`de o dönem 24 aday adayı vardı. Bunlardan biri 11 yıl Hüseyin Sözlü`nün başkan yardımcılığını yapan MHP’li Alemdar Öztürk’tü. AK Parti’ye katılması dahi tabandaki tepki dinmemişken, kimsenin ihtimal dahi vermediği Öztürk birden aday gösterilince tabiri caizse Ceyhan’da yer yerinden oynamış, aday adayları kazan kaldırmış, ‘Adaya Hayır’ yürüyüşleri, basın açıklamaları ve en son aday çıkartmıştı.

Tüm Bunlara karşılık Öztürk, siyasi hamle üzerine hamle yapıyor, her gün küskün olan bir aday adayına ulaşıyor ikna etmese de fotoğraf çekiyor, algı yaratıyordu. Bütün bu tepkilere rağmen Alemdar Öztürk`e karşı olan bazıları ya kendisi ya da bir yakınını Öztürk’ün listesine monte edip mecliste yer almıştı. 30 Mart`ın sonunda ‘aday olamaz’ denilen Öztürk tepkileri minimuma indirmeyi başardığı, aldığı iktidar gücü ve halkın iktidar özlemi birleşince ipi göğüslemiş ve belediye başkanı seçilmişti.  (Karaman’ın koyunu sonra çıkar oyunu misali, herkese mavi boncuk dağıtan Öztürk’ün asıl yüzü ortaya çıktı ama iş işten geçmişti…)

Yıl oldu 2019 Türkiye yerel seçime gidiyor.

AK Parti de 2014’e oranla aday adayı azdı. Bu kez 15 aday adayı vardı ve Alemdar Öztürk`ün görevden alınmasından sonra vekil seçilen Ali Alper Boydak aday olarak gösterildi.

Kırgınlıklar, küskünlükler, tepkiler oldu ama Alemdar Öztürk’e karşı gösterilen tepki Boydak’a gösterilmedi. Lakin, seçime sayılı günler kala görüyoruz ki AK Parti`deki kırgınlıklar, küskünlükler toparlanmamış ve Gönül alınmamış… Yani,  Öztürk`ün yaptığını Boydak yapamadı. Şimdi gerek aday adayları gerekse Meclis üyelerin de ciddi kırılmaların, ayrılıkların olduğu dışarıdan görünüyor. Adaylığı açıklandıktan bu yana Boydak’ın bir aday adayı ile aynı karede yer aldığı dahi görünmedi. Anlaşılan o ki Boydak’ın etrafını saranlar bunu görmesine engel oluyorlar… Boydak, etrafını saran et duvardan başını kaldırıp bunları görmez ve telafi etmek için mücadele etmezse daha da zor günler görecektir.

Kamuoyunda başta yol olmak üzere vekillik döneminde hizmet yapamadığı eleştirilerine maruz kalan Boydak, zor bir süreçten geçiyor. Boydak, ‘Su hattının geçmesi nedeniyle tekrar kazılacak yolları yapmak, Ceyhan’ın parasını çöpe atmak anlamına geldiğini’ haklı olarak söylese de seçim süresinde halk bunu pek umursuyor gibi görünmüyor…

***

Millet İttifakı’nın Adayı Kadir Aydar’ın ilk zamanlarda istediği desteği alamadığını söylemek sözün özü olur. Ancak Aydar’a başta CHP içerisindeki tepkiler ve ‘Birleştirici olamaz’ eleştirileri meclis listesinde yaptığı hamle ve duyurduğu projelerle kısa sürede bu eleştirilerin üstesinden gelmiş gibi görünüyor. ‘Meclis listesini oluştururken Ceyhan haritasını önümüze koyduk, her kesimin oyunu alacak, her Ceyhanlı’ya hitap edecek liste oluşturduk’ diyen Aydar, her geçen gün kendini daha iyi anlattığı, sağcı solcu demeden herkese dokunmaya başladığı görünüyor.

17.03.2019