adana seo,adana web tasarımı,adana seo hizmeti,adana seo uzmanı,adana seo firmaları,adana web sitesi yapan firmalar,adana web tasarım kursu,adana yazılım kursu,adana web tasarım seo,adana'daki web tasarım firmaları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Mobil Oto Ekspertiz Fiyatları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Oto Ekspertiz,Adana Uzman Pars Teknik Sistem Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz Fiyatları Firmaları,İkinci El Oto Ekspertiz Adana Fiyatları Firmaları,Adana Merkez Oto Ekpertiz,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Adana Toner Dolumu,4x4 Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz firmaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Adana Evden Eve Nakliyat,Evden Eve Nakliyat Adana,Toner Dolum Merkezi,Ucuz Toner Dolumu,adana kereste,Toz Kömür,Kuru Temizleme Poşeti,Portakal Kömür,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Baskılı Poşet,adana sunta,adana lambiri,adana sunta fiyatları,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana koltuk yıkama fiyatları,evde koltuk yıkama fiyatları,adana yüreğir koltuk yıkama,adana seyhan koltuk yıkama,adana çukurova koltuk yıkama,evde koltuk yıkama adana,adana koltuk temizlik şirketleri,4x4 Otopsi Oto Ekspertiz,Oto Ekspertiz Firmaları,Saç Ekimi,Saç Ekim Merkezi,Niğde Halı Yıkama,Sakal Bıyık Ekimi,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,adana seo,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Dolgu Botoks,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,adana hijyen koltuk yikama,adana koltuk temizlik şirketleri,evde koltuk yikama adana,Ev Temizliği,adana çekyat yıkama,koltuk yıkama teknikleri,koltuk yikama sampuani,İş Makinaları Yedek Parçaları,Fındık Kömür,İş Makinaları Yedek Parçaları,kömür,Scf Tırnakları,Mst İş Makinaları Yedek Parçaları,Jcb İş Makinaları Yedek Parçaları,Doosan İş Makinaları Yedek Parçaları,Donaldson Filtreleri, Adaptörleri,adana backlink,İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama,Ceviz Kömür,Karpuz Kömür, أسعار مكائن غسيل السجاد المستعملة,أسعار مكائن غسيل السجاد الاوتماتيكية,ارخص مكنة لغسل السجاد,مكنة غسل السجاد المستعمة أسعار ,مكنة فض السجاد,مكائن غسيل السجاد ,مكنة غسل السجاد قائمة الاسعار ,مكنة غسل السجاد الصناعية , مكائن عصر السجاد , مكائن غسيل السجاد المستعملة , مكائن غسل السجاد الاوتماتيكية بالكامل , مكنة غسيل البطانية, مكنة تنظيف السجاد , مكنة غسيل لحاف, مكنة غسيل السجاد الصناعية
USD-A:5,678 USD-S:5,689 EURO-A:6,35 EURO-S:6,361

Bünül: Belediye de işçi kıyımı var

Ceyhan’da CHP’nin kazandığı belediyede 5’i engelli 188 personelin işten çıkarıldığı ileri sürüldü. AK Parti İlçe BaşkanıBünül, Belediye Başkanı Aydar`ın işçilere verdiği sözü tutmadığını savundu
  • Bünül: Belediye de işçi kıyımı var
< >
3.7.2019 İzzet AYDEMİR Gündem 1845 Kişi Okudu


 

Ceyhan’da CHP’nin kazandığı belediyede 5’i engelli 188 personelin işten çıkarıldığı ileri sürüldü.  AK Parti İlçe Başkanı Muhammed İslam Bünül, Belediye Başkanı Aydar`ın işçilere verdiği sözü tutmadığını savundu.

İlçe teşkilatında basın açıklaması düzenleyen AK Parti İlçe Başkanı Muhammed İslam Bünül, 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde CHP’nin adayı Kadir Aydar’ın kazandığı Ceyhan  Belediyesi`nde, mazbata tarihinden bugüne kadar 188 personelin işten çıkarıldığı, bunlardan 5`inin engelli kadrosundan alınmış personel olduğunu ileri sürdü.


BÜNÜL: PARTİZANCA BELEDİYE YÖNETİYORLAR


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Spor salonundaki aday tanıtım toplantısında 12 maddelik temel ilkelerle seçim vaatlerinde bulunduğunu bu vaatlerden en önemlisinin belediyede çalışan personellerin hiçbirinin işten çıkarılmayacağı söyleyen Bünül; " Ceyhan’daki adaylarının da seçim süresince belediye personellerinin ekmekleriyle oynamayacaklarını ve hiçbir personeli işten çıkartmayacaklarının sözünü vermek suretiyle gerek sosyal medya hesaplarında gerek ise meydanlarda seçim vaatlerinde bulunduğunu ancak göreve geldikten sonra bunları unuttular. Göreve geldikleri günden bugüne kadar seçim vaatlerinden tamamen zıt olan Türkiye genelinde olduğu gibi yalan üzere kurulu bir süreci hep birlikte yaşıyoruz. Ceyhan Belediyesi saygısızca, partizanca paylaşan, hesap vermeyen, kapalı kapılar arkasında yönetilen, yoksulluğu ve işsizliği artıran, üretemeyen bir belediyecilik ile yönetilmektedir. Martın sonu bahar diye yola çıktılar. Hemşehrilerimizin baharını kışa çevirdiler. Derman belediyeciliği dediler, evine ekmek götürmeye çalışan işçi emekçi kardeşlerimizi perişan ettiler.” dedi.

 

  “İŞTEN ÇIKARILAN KİŞİ SAYISI 188’DİR” 


 İşten çıkarılan bazı işçilerle basın açıklaması düzenleyen Başkan Bünül, yaptığı açıklamada şu konuşmayı yaptı: "Seçim kampanyası süresince vaatte bulunan seçildikten sonra belediye personellerini Murat Göğebakan Kültür Merkezinde toplayıp hiç kimseyi işten çıkarmayacağım sözünü veren Başkan Kadir Aydar, geçtiğimiz günlerde Mavi Haber Gazetesi imtiyaz sahibi Sn. İzzet Aydemir’le gerçekleştirmiş olduğu canlı yayınında ulusal basında çıkan haberleri hedef alarak 288 kişinin işten çıkarılmadığını bu kadar kişi işten çıkarılmışsa çıkardığı işçileri geri alacağını ifade etmiştir. Şimdi işten çıkarılan kişi sayısı kesin bilgi ve belgelerle ispatlanmak suretiyle 188 kişidir.

 

"SORUYORUZ"


 “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara Spor Salonundaki açıklamasında Belediyeleri kazandıkları zaman hiçbir personeli hiçbir Belediye Başkanımız işten çıkarmayacaktır, sözünü vermedi mi? Kılıçdaroğlu’nun sözü sizi bağlamıyor mu? Belediye Başkanı Kadir Aydar seçim kampanyası süresince belediye personellerini işten çıkarmayacağım sözünü vermedin mi? Seçim bittikten göreve geldikten sonra Murat Göğebakan Kültür Merkezinde personellerinin gözlerinin içine baka baka, sosyal medya hesabından da paylaşım yaparak hiçbirinizi işten çıkarmayacağım demedin mi?

 

  “GELİN BU YANLIŞTAN DÖNÜN” 

Şimdi diyelim ki bu sözleri vermediyse bizim Kadir Aydar’a söyleyecek sözümüz yok. Fakat bu sözleri verdiyse, söz erkek sözüyse sözünü yerine getirip, işten çıkarılan hemşehrilerimizin yeniden işlerine çağırılmalarını sağlamalıdır. Aksi takdirde ne bizim nezdimiz de, ne işten çıkarılan personellerin nezdinde, ne de Ceyhanlıların vicdanında Kadir Aydar’ın kıymeti harbiyesi yoktur, olamazda. Son olarak bu hafta 25 kişinin içerisinde iki tane özel durumu olan arkadaşımızı işten çıkarmıştır. Bu arkadaşlarımız engelli kadrosundan işe alınmıştır. İşten çıkarılan arkadaşlarımız özel durumları nedeni ile ciddi anlamda maddi ve manevi sıkıntı yaşamaktadır. Özellikle ilk etapta bu arkadaşlarımızın sıkıntılarını acilen çözmelidir. Diğer işten çıkarılan personellerinde çıkarılma nedenleri bellidir. Ak Partiye üye olduğu gerekçesiyle, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın paylaşımlarını yaptığı gerekçesiyle işten çıkarılmışlardır. Bu gerekçeler göz önünde bulundurulduğunda işten çıkarılan arkadaşlarımızın haklarını savunmak bizim için elzemdir. Herkes bilsin ki, işçi arkadaşlarımızın Emeği, Ekmeği, Geleceği için tüm yasal hakları kullanacağız. CHP’li yetkilileri son kez uyarıyorum, gelin bu yanlıştan dönün. İşçilerin işini elinden almayın. İşlerini geri verin. Arkadaşlarımız işlerine dönsünler. Hele hele bankamatikçi yaftası vurarak, iftira atarak Partizanca, sendikal baskıları durdurun. Yoksa bu mağdur, mazlumların bedduaları sizi yakıp, savurur. Ama bugün ama yarın. Zulüm ile abad olanın sonu berbat olur” dedi.


İŞTEN ÇIKARILANLAR: BİZ BANKAMATİKÇİ DEĞİLİZ

Basın açıklamasından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bünül, bir gazetecinin `188 kişinin işten çıkarıldığını söylüyorsunuz, neden burada o sayı yok?` sorusuna, "Resmi olarak çıkarılan kişi sayısı 188 kişidir, bize başvuran 55 kişi. Biz arkadaşlarımızın haklarını sonuna kadar arayacağız" dedi. İşten çıkarılan işçiler ise; "Biz işten çıkarılmaktan ziyade `Bankamatikçi` yaftası bizi rencide ediyor. Biz anlımızın akıyla çalıştık. Bankamatikçi değiliz, bankamatikçi varsa isim isim lanse edildin" diye konuştular.

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar veya Ceyhan Belediyesi`nden konuhakkında açıklama gelip gelmeyeceği merak konusu...

  • Facebook
  • YORUM YAP

Yorum Yapanlar
Eğer bir önceki dönem encümenlerin akrabaları çıkarılıyorsa eline sağlık ihtiyacı yok bildiklerimin ihtiyacı olanlar alınsın ama ihtiyacı olanlar alınmıyor biliyorum aynı şeyler devam ediyor buseferde chp yöneticilerin yada üyeleri alınıyor
Cem görez 5.7.2019