adana seo,adana web tasarımı,adana seo hizmeti,adana seo uzmanı,adana seo firmaları,adana web sitesi yapan firmalar,adana web tasarım kursu,adana yazılım kursu,adana web tasarım seo,adana'daki web tasarım firmaları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Mobil Oto Ekspertiz Fiyatları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Oto Ekspertiz,Adana Uzman Pars Teknik Sistem Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz Fiyatları Firmaları,İkinci El Oto Ekspertiz Adana Fiyatları Firmaları,Adana Merkez Oto Ekpertiz,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Adana Toner Dolumu,Adana Oto Ekspertiz firmaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Toner Dolum Merkezi,Ucuz Toner Dolumu,adana kereste,Toz Kömür,Kuru Temizleme Poşeti,Portakal Kömür,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Baskılı Poşet,adana sunta,adana lambiri,adana sunta fiyatları,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana koltuk yıkama fiyatları,evde koltuk yıkama fiyatları,adana yüreğir koltuk yıkama,adana seyhan koltuk yıkama,adana çukurova koltuk yıkama,evde koltuk yıkama adana,adana koltuk temizlik şirketleri,Adana Çukurova Oto Ekspertiz,Adana 4x4 Oto Ekspertiz,Saç Ekimi,Saç Ekim Merkezi,Niğde Halı Yıkama,Sakal Bıyık Ekimi,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,adana seo,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Dolgu Botoks,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,adana hijyen koltuk yikama,adana koltuk temizlik şirketleri,evde koltuk yikama adana,Ev Temizliği,adana çekyat yıkama,koltuk yıkama teknikleri,koltuk yikama sampuani,İş Makinaları Yedek Parçaları,Fındık Kömür,kömür,Scf Tırnakları,Mst İş Makinaları Yedek Parçaları,Jcb İş Makinaları Yedek Parçaları,Doosan İş Makinaları Yedek Parçaları,Donaldson Filtreleri, Adaptörleri,adana backlink,İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama,Ceviz Kömür,Karpuz Kömür,
USD-A:5,578 USD-S:5,588 EURO-A:6,192 EURO-S:6,203

Çetin; “Kurtuluş meşalesi 19 Mayıs’ta yakıldı”

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
  • Çetin; “Kurtuluş meşalesi 19 Mayıs’ta yakıldı”
< >
17.5.2019 İzzet AYDEMİR Gündem 258 Kişi Okudu


Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Ulusal Kurtuluş Savaşı meşalesinin 19 Mayıs 1919’da yakıldığını belirterek, “Bu anlamlı günde Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz” dedi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınlayan Başkan Soner Çetin, “1. Dünya Savaşı sonrası Anadolu, emperyalist ülkelerce paylaşılmış, vatanın her karış toprağı, düşman askerleri tarafından işgal edilmişti. Yıllarca süren savaşlarla, millet, yılgın, umutsuz ve perişandı. İstanbul’daki saltanat sahipleri, tahtını korumak için düşmanın kuklası durumuna düşmüştü. Saltanatın bu teslimiyetine rıza göstermeyen Mustafa Kemal Paşa, halkı içinde bulunduğu bu durumdan kurtarmaya kararlıydı” şeklinde konuştu.

Başkan Soner Çetin, içine düştüğü bu durumdan yine milletin azim ve kararlılığının kurtaracağını bilen bir lider olarak, Mustafa Kemal’in 16 Mayıs 1919’da Samsun’a hareket ettiğini ve 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktığını belirterek, şöyle devam etti:

“Tüm olanaksızlıklara karşın, Büyük Önder Türk Milletine güveniyordu. Bundan tam 100 yıl önce Samsun’a çıkan Mustafa Kemal Paşa, böylece 9 Eylül 1922’de son bulacak Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın meşalesini yaktı. O meşale, önce tüm Anadolu’yu aydınlattı, sonra da dünyadaki mazlum milletlere rehber oldu. Bugün, Türkiye Cumhuriyeti bağımsız ve demokratik bir devlet ve özgür dünyanın onurlu bir üyesiyse, bunu Mustafa Kemal’e borçluyuz. 19 Mayıs 1919’da Büyük Önder tarafından yakılan bu meşale, bugün de yolumuzu aydınlatmaktadır.”

Atatürk’ün gençliğe büyük önem verdiğini ve 19 Mayıs’ı gençlere hediye ettiğini hatırlatan Başkan Soner Çetin, “19 Mayıs’ta başlayan mücadele, büyük fedakarlıklarla kazanılmıştır. Türk Milleti’ne esaret altına almak isteyen emperyalistler, Büyük Önder’in askeri dehası, milletin bağımsızlık sevdası karşısında, yurdumuzdan çekilmek zorunda kalmışlar, yani geldikleri gibi gitmişlerdir. Mustafa Kemal de, ülkemizin geleceği olarak gördüğü gençlere, bu önemli günü hediye etmiştir” dedi.

Başkan Soner Çetin, bağımsızlığın değerini bilmek için Büyük Önder Mustafa Kemal’in, gelecek nesillere iyi anlatılması gerektiğini belirterek, bu konuda herkesin üzerine düşeni yapmasının, vatan sevgisinin bir göstergesi olduğunu kaydetti.

Başkan Çetin, “Bu duygularla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

 

  • Facebook
  • YORUM YAP