adana seo,adana web tasarımı,adana seo hizmeti,adana seo uzmanı,adana seo firmaları,adana web sitesi yapan firmalar,adana web tasarım kursu,adana yazılım kursu,adana web tasarım seo,adana'daki web tasarım firmaları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Mobil Oto Ekspertiz Fiyatları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Oto Ekspertiz,Adana Uzman Pars Teknik Sistem Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz Fiyatları Firmaları,İkinci El Oto Ekspertiz Adana Fiyatları Firmaları,Adana Merkez Oto Ekpertiz,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Adana Toner Dolumu,4x4 Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz firmaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Adana Evden Eve Nakliyat,Evden Eve Nakliyat Adana,Toner Dolum Merkezi,Ucuz Toner Dolumu,adana kereste,Toz Kömür,Kuru Temizleme Poşeti,Portakal Kömür,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Baskılı Poşet,adana sunta,adana lambiri,adana sunta fiyatları,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana koltuk yıkama fiyatları,evde koltuk yıkama fiyatları,adana yüreğir koltuk yıkama,adana seyhan koltuk yıkama,adana çukurova koltuk yıkama,evde koltuk yıkama adana,adana koltuk temizlik şirketleri,4x4 Otopsi Oto Ekspertiz,Oto Ekspertiz Firmaları,adana doğalgaz firmaları,Niğde Halı Yıkama,adana doğalgaz fiyatları,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,adana seo,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Adana Çukurova, Seyhan Su(Sıhhi) Tesisatçısı Arayanlar Firmaları,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,adana hijyen koltuk yikama,adana koltuk temizlik şirketleri,evde koltuk yikama adana,Ev Temizliği,adana çekyat yıkama,koltuk yıkama teknikleri,koltuk yikama sampuani,İş Makinaları Yedek Parçaları,Fındık Kömür,İş Makinaları Yedek Parçaları,kömür,Scf Tırnakları,Mst İş Makinaları Yedek Parçaları,Jcb İş Makinaları Yedek Parçaları,Doosan İş Makinaları Yedek Parçaları,Donaldson Filtreleri, Adaptörleri,adana backlink,İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama,Ceviz Kömür,Karpuz Kömür, أسعار مكائن غسيل السجاد المستعملة,أسعار مكائن غسيل السجاد الاوتماتيكية,ارخص مكنة لغسل السجاد,مكنة غسل السجاد المستعمة أسعار ,مكنة فض السجاد,مكائن غسيل السجاد ,مكنة غسل السجاد قائمة الاسعار ,مكنة غسل السجاد الصناعية , مكائن عصر السجاد , مكائن غسيل السجاد المستعملة , مكائن غسل السجاد الاوتماتيكية بالكامل , مكنة غسيل البطانية, مكنة تنظيف السجاد , مكنة غسيل لحاف, مكنة غسيل السجاد الصناعية
USD-A:5,883 USD-S:5,893 EURO-A:6,632 EURO-S:6,644

Ceyhan Belediyesi İlk Meclis Toplantısını Yaptı

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar 12 Nisan Cuma Günü ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.
  • Ceyhan Belediyesi İlk Meclis Toplantısını Yaptı
< >
13.4.2019 İzzet AYDEMİR Belediyeler 2322 Kişi Okudu


Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar 12 Nisan Cuma Günü ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

15 Maddeden oluşan gündemle toplanan Ceyhan Belediye Meclisi’ne Belediye Başkanı  meclis başkanı sıfatıyla CHP’den 15, Ak Parti ve MHP’den 13 İyi Parti’den de 4 meclis üyesi katıldı.

Bundan önceki meclis toplantılarında daha önce İstiklal Marşı`nın okunmamasından dolayı bu hafta yapılan Meclis Toplantısında İstiklal Marşı okunması dikkatlerden kaçmadı. Bunun üzerine açıklama yapan Belediye Başkanı Kadir Aydar; "Bu güne kadar bu mecliste hiç bir zaman İstiklal Marşı okunmamış. Biz bu saatten sonra her meclis toplantısına bir dakikalık saygı duruşu, akabinde İstiklal Marşı ile başlayacağız." ifadelerini kullandı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda, CHP tarafından Gündem dışı 3 maddenin Başkan Kadir Aydar tarafından da 1 maddenin gündeme alınması teklif edildi.

  Gündeme alınması istenen maddeler şu şekilde;

1.    Ek Komisyonların kurulması

2.    İller Bankası ve diğer kurumlara borçlanma yetkisinin Belediye Başkanı’na verilmesi

3.    Gayri menkul alım satımları için Encümen’e yetki verilmesi

4.    Geçtiğimiz günlerde bir maganda kurşunuyla hayatını kaybeden Ziya Can Dedeoğlu’nun isminin bir parka verilmesi.

GÜNDEM MADDELERİ TEK TEK OYLANDI

Gündem dışı maddelerin gündeme alınmasının teklifi üzerine, gündem maddelerinin görüşülmesine başlandı;

2. Madde de yer alan Başkan vekillikleri 15’e 13 oyla CHP Meclis üyeleri Cemal Gürsel İlçi ve Alaattin Yıldırım olarak belirlendi.

3. Madde de yer alan Meclis 2 Asil 2 yedek katip üyelikleri de yine 15’e 13 olarak oy çokluğu ile CHP Meclis Üyeleri Yusuf Topak ve Ahmet Çiftçi Asil Alaattin Yıldırım ve Umut Topal’da yedek üye olarak belirlendi.

4. Maddedeki İmar Komisyonlarının belirlenmesi için yapılan oylamada da CHP ‘li üyeler Nezir Dorak ve M. Nuri Toprak, MHP’li üye Süleyman Altınışık, Plan Bütçe Komisyonuna ise CHP’li üyeler Umut Topal, Ahmet Çitçi AK Parti’li üye Mehmet Çakır olarak oy birliği ile seçildi.

İYİ PARTİ MECLİS ÜYELERİ OTURUMA SONRADAN KATILDI

5. Madde de yer alan Encümen Üyelerinin belirlenmesi oylamasında da CHP’li üyeler Mehmet İnce Korkmaz, M. Nuri Toprak ve İbrahim Kocaman 15 oyla seçildi, AK Parti’nin teklif ettiği Halil Duru, Mehmet Çakır ve Ahmet Çiftçi 13 oy alırken 4 oy boş çıktı. Bu oylamada oturuma geç gelen İyi Parti Meclis üyeleri de oy kullandı.

6 ve 7. Gündem maddeleri olan Meclis aylık toplantı günleri her ayın ilk Salı günü 15:00 olarak Meclis üyeleri huzur hakları da 143 TL olarak oy birliğiyle belirlendi.

Gündemin 8. Maddesinde yer alan Tarihi kentler birliğine üye seçiminde de yine oy çokluğu ile Behice Sagat asil Umut Topal İse yedek üye olarak belirlendi.

9. Madde de yer alan Türk Dünyası Belediyeler Birliğine de CHP’li üyeler Berem Avar Asil Ahmet Çift ise 19’a 13 oyla seçildiler.

10. Madde de yer alan Çukurova Belediyeler Birliği’ne üye belirlenmesinde de oy çokluğu ile CHP’li üyeler İbrahim Kocaman, M. Nuri Toprak ve Umut Topal Seçildiler.

11. Madde de yer alan Ceyhan Çiftçi Malları Koruma Meclisi’ne üye seçiminde aday çıkmadığı için oylama yapılmadı.

Gündemin 12. Maddesinde yer alan Belediye Başkan Yardımcılarının maaşlarının belirlenmesi ise CHP tarafından Belediye Başkanı’nın Maaşının (14.400 TL) 3 te 2 si teklif edilirken Ak Parti gurubu 3 te 1 i olmasını teklif etti. Bu madde de 19 ‘a 13 oy ile 3 te 2 si olarak kabul edildi.

13. ve 14. Maddede yer alan 2018 bütçesi ve 2018 Mali Yılı Faaliyet raporları okunarak bilgilendirme yapıldı. Gündemin son maddesinde yer alan Belediye Personel Şirketi Yönetim Başkanlığı seçiminde Başkan Kadir Aydar oy birliği ile belirlendi.

CHP gurubu tarafından Gündem dışı verilen önergelerin oylanmasında ise 3 madde de 19 kabul 13 red ile oy çokluğu ile kabul edilirken, Başkan Kadir Aydar tarafından Teklif edilen Ziya Can Dedeoğlu’nun adının bir parka verilmesi maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin tamamlanmasının ardından oturum oy birliği ile kapatıldı.

 

  • Facebook
  • YORUM YAP