adana seo,adana web tasarımı,adana seo hizmeti,adana seo uzmanı,adana seo firmaları,adana web sitesi yapan firmalar,adana web tasarım kursu,adana yazılım kursu,adana web tasarım seo,adana'daki web tasarım firmaları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Mobil Oto Ekspertiz Fiyatları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Oto Ekspertiz,Adana Uzman Pars Teknik Sistem Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz Fiyatları Firmaları,İkinci El Oto Ekspertiz Adana Fiyatları Firmaları,Adana Merkez Oto Ekpertiz,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Adana Toner Dolumu,4x4 Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz firmaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Adana Evden Eve Nakliyat,Evden Eve Nakliyat Adana,Toner Dolum Merkezi,Ucuz Toner Dolumu,adana kereste,Toz Kömür,Kuru Temizleme Poşeti,Portakal Kömür,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Baskılı Poşet,adana sunta,adana lambiri,adana sunta fiyatları,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana koltuk yıkama fiyatları,evde koltuk yıkama fiyatları,adana yüreğir koltuk yıkama,adana seyhan koltuk yıkama,adana çukurova koltuk yıkama,evde koltuk yıkama adana,adana koltuk temizlik şirketleri,4x4 Otopsi Oto Ekspertiz,Oto Ekspertiz Firmaları,adana doğalgaz firmaları,Niğde Halı Yıkama,adana doğalgaz fiyatları,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,adana seo,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Adana Çukurova, Seyhan Su(Sıhhi) Tesisatçısı Arayanlar Firmaları,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,adana hijyen koltuk yikama,adana koltuk temizlik şirketleri,evde koltuk yikama adana,Ev Temizliği,adana çekyat yıkama,koltuk yıkama teknikleri,koltuk yikama sampuani,İş Makinaları Yedek Parçaları,Fındık Kömür,İş Makinaları Yedek Parçaları,kömür,Scf Tırnakları,Mst İş Makinaları Yedek Parçaları,Jcb İş Makinaları Yedek Parçaları,Doosan İş Makinaları Yedek Parçaları,Donaldson Filtreleri, Adaptörleri,adana backlink,İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama,Ceviz Kömür,Karpuz Kömür, أسعار مكائن غسيل السجاد المستعملة,أسعار مكائن غسيل السجاد الاوتماتيكية,ارخص مكنة لغسل السجاد,مكنة غسل السجاد المستعمة أسعار ,مكنة فض السجاد,مكائن غسيل السجاد ,مكنة غسل السجاد قائمة الاسعار ,مكنة غسل السجاد الصناعية , مكائن عصر السجاد , مكائن غسيل السجاد المستعملة , مكائن غسل السجاد الاوتماتيكية بالكامل , مكنة غسيل البطانية, مكنة تنظيف السجاد , مكنة غسيل لحاف, مكنة غسيل السجاد الصناعية
USD-A:5,883 USD-S:5,893 EURO-A:6,632 EURO-S:6,644

CEYHAN`LA DALGA GEÇEN SİYASETÇİLER..!

Evet son yılların en şiddetli yağmuru yağdı. Mette kareye bilmem kaç kilogram yağış yağdı, AFED tabiri caizse es geçti vs vs..
  • CEYHAN`LA DALGA GEÇEN SİYASETÇİLER..!
< >
9.1.2019 İzzet AYDEMİR Gündem 3388 Kişi Okudu


Evet son yılların en şiddetli yağmuru yağdı. Mette kareye bilmem kaç kilogram yağış yağdı, AFED tabiri caizse es geçti vs vs..

*

Ceyhan merkez ve köylerinden ayrı bölge sokak ve caddelerden farklı açılardan fotoğraflar geldi haber merkezimize...

Bunu gördünüz mü, haberiniz oldu mu, neden gelmiyorsunuz, nasıl habercisiniz, nerede yetkililer, bu nasıl belediyecilik, gazeteler neden yazmıyor, korkuyor musunuz, susmak için kaç para aldınız? Gibi çeşitli mesajlar geldi, belki de gelmeye devam edecektir. (Eminim diğer gazeteci arkadaşlarım da aynı durumdalardır)

En şiddetli eleştiri karşısında dahil her zaman  okuyucularımızı sükûnet ile dinlemiş ve hak vermişimdir. Evet, gazeteci eleştirir ama eleştirilmez diye bir anlayış yoktur. Gazeteci de eleştiriye açık olmalı.

Kuşkusuz ki Her yere, her habere yetiştiğimizi söyleyemem ama yollarımız konusunda abartısız söylemeliyim ki ilçedeki tüm meslektaşlarımla birlikte sayısız kez haber yapmışızdır. Çünkü, şikayet edilen sokak ve caddelerden bizlerde geçiyor, en az sizler kadar bizde muzdaripiz...

*

GAZETECİ İSTEMEZ Mİ?

Her Ceyhanlı gibi gazeteciler de çukursuz, tozsuz ve çamursuz yol ister...

Her Ceyhanlı gibi gazeteciler de gelmeyen yatırımları, kalkınmayan ilçeyi değil, Her gün ilçeye yeni kazandırılan yatırımları yazmak ister...

Her Ceyhanlı gibi gazeteciler de yağmur yağdığın da, `Logarlar tıkandı, ev ve işyerlerini su bastı` yerine, sevgililerin `yağmur altında romantik görüntüleri` haberlerini yapmak isterler...

*

YOL`CU SİYASETÇİLER!

Her Ceyhanlı gibi gazeteciler de ortaya çıkan siyasetçilerin `Yol yapacağız` sözünü nimetmiş gibi gözümüze sokulmasından, sanki uzayı keşfedecekmiş gibi Genel Başkanlarının dahi ballandıra ballandıra reklam yapılmasından, bir belediyenin asli görevi  olan yol yapmasını reklam yapılmasından, Ceyhan`ı bu kadar küçümseyen, aşağılayan tavırdan rahatsız olmuyor değiliz..

Yolların bozuk olmasından hepimiz rahatsızız ama ilçeyi yönetmeye talip olan siyasetçilerin sadece "Yol yapacağız` demesi Ceyhanlı`nın aklı ile alay edilmesi değil de nedir?

*

İşsizliğin olmadığı, sosyal ve kültürel zenginliği, sanat ve sporsal faaliyetleriyle anlatılanın hep Eski Ceyhan`da kaldığını değil de o zenginliğin üstüne hergün yenilerinin eklendiğini yazmayı hangi gazeteci yazmak istemez ki?

*

BANA NE DEDİKÇE...

İlçenin onca sorunu varken; `Bana ne başkası söylesin, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın` mantığında olan her vatandaş, sivil toplum kuruluşları ve siyasi temsilcilerin `Siz gazetecisiniz, benim ağzımdan söylemeyin ama siz yazın` dedikçe bu ilçe de çok şeyin değişmesini de beklememek lazım. Siz konuşmadıkça, seslerimiz gürleşmedikçe, yazan sadece gazeteci olduğunda nasılsa ya `Muhalif` denilecek ya da `Para koparma derdin de`  denilecek...

Hal böyle olunca da Eleştiren sadece gazeteci olunca hemen bir kulp bulunuyorsa gazeteci yazsa ne olur yazmazsa ne olur?

  • Facebook
  • YORUM YAP

Yorum Yapanlar
Makalenizi yazdıktan sonra imlâ ve yazım kurallarını tekrar gözden geçirip yayınlamanız, makalenin daha anlaşılır ve görsel olarak daha kolay okunmasını sağlayacaktır. Ara başlıklar bold, konuşmalar italik olabilir. Çalışmalarınızda kolaylıklar, başarılar dilerim.
Bir dost 10.1.2019