adana seo,adana web tasarımı,adana seo hizmeti,adana seo uzmanı,adana seo firmaları,adana web sitesi yapan firmalar,adana web tasarım kursu,adana yazılım kursu,adana web tasarım seo,adana'daki web tasarım firmaları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Mobil Oto Ekspertiz Fiyatları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Oto Ekspertiz,Adana Uzman Pars Teknik Sistem Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz Fiyatları Firmaları,İkinci El Oto Ekspertiz Adana Fiyatları Firmaları,Adana Merkez Oto Ekpertiz,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Adana Toner Dolumu,Adana Oto Ekspertiz firmaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Toner Dolum Merkezi,Ucuz Toner Dolumu,adana kereste,Toz Kömür,Kuru Temizleme Poşeti,Portakal Kömür,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Baskılı Poşet,adana sunta,adana lambiri,adana sunta fiyatları,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana koltuk yıkama fiyatları,evde koltuk yıkama fiyatları,adana yüreğir koltuk yıkama,adana seyhan koltuk yıkama,adana çukurova koltuk yıkama,evde koltuk yıkama adana,adana koltuk temizlik şirketleri,Adana Çukurova Oto Ekspertiz,Adana 4x4 Oto Ekspertiz,Saç Ekimi,Saç Ekim Merkezi,Niğde Halı Yıkama,Sakal Bıyık Ekimi,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,adana seo,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Dolgu Botoks,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,adana hijyen koltuk yikama,adana koltuk temizlik şirketleri,evde koltuk yikama adana,Ev Temizliği,adana çekyat yıkama,koltuk yıkama teknikleri,koltuk yikama sampuani,İş Makinaları Yedek Parçaları,Fındık Kömür,kömür,Scf Tırnakları,Mst İş Makinaları Yedek Parçaları,Jcb İş Makinaları Yedek Parçaları,Doosan İş Makinaları Yedek Parçaları,Donaldson Filtreleri, Adaptörleri,adana backlink,İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama,Ceviz Kömür,Karpuz Kömür,
USD-A:5,578 USD-S:5,588 EURO-A:6,192 EURO-S:6,203

Çukurova’yı Kültür Sanat Kenti Yaptık

Çetin, Bülent Ecevit Sanat Parkı’nda müzik ve resim atölyesini açtı.
  •   Çukurova’yı Kültür Sanat Kenti Yaptık
< >
11.3.2019 İzzet AYDEMİR Kültür Sanat 297 Kişi Okudu


  Çetin, Bülent Ecevit Sanat Parkı’nda müzik ve resim atölyesini açtı.

  Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Bülent Ecevit Sanat Parkı’nda yaptırılan müzik ve resim atölyelerini törenle açtı. Törende yaptığı konuşmada Çukurova’yı kültür sanat kenti haline getirdiklerini belirten Başkan Çetin, açılışa gelenlerin ısrarı üzerine mikrofonu eline alarak “Odam Kireçtir Benim” türküsünü söyledi.

  Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 5 yıldır gerçekleştirdikleri etkinlikler, tesisler ve yatırımlarla Çukurova’yı kültür sanat kenti haline getirdiklerini söyledi.

  Bülent Ecevit Sanat Parkı’nda yaptırılan müzik ve resim atölyeleri Başkan Soner Çetin, İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, İYİ Parti Çukurova İlçe Başkanı İlker Akça, sanatçılar, sanatseverler ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleştirildi.

  BURASI BATAKLIKTI SANAT MERKEZİ OLDU

  Açılışta konuşan Başkan Soner Çetin, Bülent Ecevit Sanat Parkı’nın bulunduğu yerin daha önce mezbelelik olduğunu, uyuşturucu kullananların mekanı haline geldiğini ve suç merkezine dönüştüğünü kaydederek, “Burası bataklıktı. Burayı o kötü görüntüsünden kurtarmak istediğimizde bazıları ağaç katliamı yapıldığını iddia ettiler. Burası sanat parkı haline getirdik ve bunu yaparken de tek bir ağacı kesmedik” dedi.

  HER YER PARK OLACAK

  Yeşile ve doğaya karşı duyarlı olduklarını kaydeden Başkan Çetin, “Planda yeşil alan görünen neresi varsa ikinci dönemde park yapacağız. Bunların birçoğu da temalı parklar olacak. Zaten temalı park kavramıyla Adana’yı biz tanıştırdık. Çukurova halkı çok bilinçli.   Sadece asfalt dökerek, temizlik yaparak Çukurova halkını kandıramazsınız. Çukurova halkı kültür sanat etkinliklerinin de yoğun olarak yapılmasını ister. Buna rağmen biz göreve geldiğimizde Çukurova’da bir tek sergi salonu yoktu, biz 5 tane açtık. Kütüphane yoktu ama biz 3’üncüsünü bu parkın içine açacağız” şeklinde konuştu.

  Başkan Soner Çetin, yapılan çalışmalarla Çukurova’yı kültür sanat kenti haline getirdiklerini söyledi ve şöyle devam etti:

  ÇUKUROVA’YI SANATLA BULUŞTURDUK

  “Turhan Selçuk Sanat Okulu’nu açtık. Ünlü karikatürler geliyor ve ayrıca birçok alanda sanat kursları devam ediyor Sinema atölyesini açtık. Orhan Kemal Edebiyat Festivali ülke çapında ses getiren bir etkinlik oldu. Çukurova Uluslararası Karikatür Festivali dünya çapında bir etkinliğe dönüştü. Bunlar da yetmedi Yılmaz Güney’i ölümünün 30’uncu yılında andık. Yılmaz Güney o güne kadar hiç anılmamıştı. Büyük Önder Atatürk, ‘Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuştur’ diyor. Biz Çukurova’yı kültür ve sanatla buluşturduk.”

  BAŞKAN ÇETİN TÜRKÜ SÖYLEDİ

  Konuşmanın ardından Başkan Çetin, İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu ve davetlilerle atölyelerin açılışını yaptı.

  Açılış sonrası Çukurova Musiki Derneği mini bir konser verirken Başkan Soner Çetin de davetlilerin ısrarlı isteği karşısında mikrofonu alarak “Odam Kireçtir Benim” türküsünü seslendirdi. Başkan Çetin bu türkü ile büyük alkış aldı.

  • Facebook
  • YORUM YAP