SON DAKİKA

Köfteci Çok İddialı!          Kütüphane Haftası Kutlandı          Yaşlılar Unutulmadı          Doğa Koleji Basınla Tanıştı          “Tuttuğu kalem Onun geleceği olsun”          “Nevruz Bayramdır”          BDP Nevruzu kutladı          Serbest Bölgede İncelemelerde Bulundu          'TAŞ MEKTEP'i İZLEDİLER          Kursiyerler kermes açtı         

Bugün: 21.11.2014

Kazanan Ceyhan Olsun

Kazanan Ceyhan Olsun
Belediye Başkan A. Adayı Gören, kişi değil Ceyhan Kazanmalı dedi18.07.2013 18:19

AK Parti Ceyhan Belediye Başkan Aday Adayı Göregen; “Kişi ya da partiden ziyade önemli olan ‘Kazanan Ceyhan Olması’ herkesin seçime bu şekilde bakması gerekir” dedi. 24.06.2013

Kurtpınar Belediye Başkanı ve AK Parti Ceyhan Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Göregen, Mavi Haber Gazetesi’ne nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette İzzet Aydemir ile görüşen Göregen, yaklaşan yerel seçimler ile ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kazananın hangi parti ya da kim olduğundan ziyade önemli olan Ceyhan’ın kazanması gerektiğini söyleyen Göregen; “Yerel seçimler ile genel seçimler birbiri ile karıştırılmamalı. AK Parti’nin yerel yönetimlerde ne kadar başarılı bir belediyecilik anlayışına sahip olduğu herkes tarafından bilinmektedir. İster iktidar ister muhalefet olsun, yerel seçimlerde kişi ve ekip çok önemlidir ve bu nedendendir ki aday adayları süzgeçten geçirmektedir. Önemli olan ‘Ben’ sözcüğünden ziyade ‘Biz’ anlayışını sağlayabilmek, hayata geçirmektir. Birlikteliğin olmadığı hiçbir alanda başarı beklenemez” diye konuştu.

Güler yüzlü, alçak gönüllü ve dürüst kişiliği ile çevresinde tanınan ve bu yönüyle Göregen, 2009 yerel seçimlerinde AK Parti’den Kurtpınar Belediye Başkanı seçildi. Beldede yapmış olduğu çalışmalar ve belde halkıyla kurduğu sıcak diyalogla seçmenlerin gönlünü fetheden, bu faktörüyle Ceyhan kamuoyunda da büyük beğeni toplayan Mehmet Göregen, Büyükşehir yasası dolayısıyla beldelerin kapanacak olması nedeniyle siyasete Ceyhan’da devam etme kararı aldı.   

“BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Ceyhan Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu belirten Mehmet Göregen, “Şuana kadar gerek temsil ettiğim partiden gerekse diğer partilerden belediye başkan aday adaylığını açıklayan ve açıklamaya hazırlanan arkadaşlarımız var. Bütün aday arkadaşların Ceyhan’a hizmet etme düşüncesi içerisinde olduklarından hiçbir kuşkum yok. Ceyhan birçok İl’den büyük ve en önemlisi Belediye Başkanı olduğum Kurtpınar beldemizin de içinde olduğu bir enerji bölgesi olması dolayısıyla ilçemizi bütün dünya tanıyor. Önemli olan Ceyhan’ı bizim tanımamız ve gelecek sanayi gelişimine hazırlamamız gerekir. Enerji İhtisas Bölgesi ilan edilen ilçemizin geleceğe hazırlama noktasında yerel yönetimlere, sivil toplum kuruluşlarına ve bürokratlarımıza çok iş düşmektedir. Bu konuda gerekli bilgi ve deneyimimiz mevcuttur. Az önce de belirttiğim gibi, ilçemizin gelişmesi, kalkınması ve gerçek anlamda sanayi ve enerji şehri olabilmesi için birlikteliğe ihtiyacımız var” diye konuştu.

“HALKIN HİZMETKARI OLMAYA TALİBİZ”

Bugüne kadar ilçeyi yöneten belediye başkanlarının ilçeye yaptıkları katkılardan dolayı her Ceyhanlı gibi teşekkür borçlu olduğunu ifade eden Göregen; “Ceyhan’ımızın kuruluşundan bu yana hizmet eden, taş üstüne taş koyan her yöneticiye, belediye başkanlarına şükran borçluyuz. Görev yapan her birisi az olsun çok olsun imkanları, bilgi ve deneyimleri ölçüsünde hizmet ettiklerini yok sayamayız. Biz, eksikleri gidermeye ve değişen dünyaya ayak uydurma adına ilçemize hizmet etmeye talibiz. Partimiz takdir, halkımız uygun ve Yüce Mevla’m da hayırlı buyurursa halkımızın hizmetkarlığına adayım” dedi.

Seçim çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Göregen, ilerleyen günlerde düzenleyeceği bir program ile resmi aday adaylığını açıklayacağını belirtti.

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.