adana seo,adana web tasarımı,adana seo hizmeti,adana seo uzmanı,adana seo firmaları,adana web sitesi yapan firmalar,adana web tasarım kursu,adana yazılım kursu,adana web tasarım seo,adana'daki web tasarım firmaları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Mobil Oto Ekspertiz Fiyatları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Oto Ekspertiz,Adana Uzman Pars Teknik Sistem Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz Fiyatları Firmaları,İkinci El Oto Ekspertiz Adana Fiyatları Firmaları,Adana Merkez Oto Ekpertiz,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Adana Toner Dolumu,Adana Oto Ekspertiz firmaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Toner Dolum Merkezi,Ucuz Toner Dolumu,adana kereste,Toz Kömür,Kuru Temizleme Poşeti,Portakal Kömür,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Baskılı Poşet,adana sunta,adana lambiri,adana sunta fiyatları,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana koltuk yıkama fiyatları,evde koltuk yıkama fiyatları,adana yüreğir koltuk yıkama,adana seyhan koltuk yıkama,adana çukurova koltuk yıkama,evde koltuk yıkama adana,adana koltuk temizlik şirketleri,Adana Çukurova Oto Ekspertiz,Adana 4x4 Oto Ekspertiz,Saç Ekimi,Saç Ekim Merkezi,Niğde Halı Yıkama,Sakal Bıyık Ekimi,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,adana seo,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Dolgu Botoks,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,adana hijyen koltuk yikama,adana koltuk temizlik şirketleri,evde koltuk yikama adana,Ev Temizliği,adana çekyat yıkama,koltuk yıkama teknikleri,koltuk yikama sampuani,İş Makinaları Yedek Parçaları,Fındık Kömür,kömür,Scf Tırnakları,Mst İş Makinaları Yedek Parçaları,Jcb İş Makinaları Yedek Parçaları,Doosan İş Makinaları Yedek Parçaları,Donaldson Filtreleri, Adaptörleri,adana backlink,İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama,Ceviz Kömür,Karpuz Kömür,
USD-A:5,578 USD-S:5,588 EURO-A:6,192 EURO-S:6,203
  • Facebook
  • YORUM YAP

Onların iradesi yok. Gittikçe daha da çok kirletiyorlar ve bir çüreme bataklığına döndürler bulaştıkları her şeyi. Hastalıklı bir virüs gibi ellerini nereye atsalar,ordan en iğrenç kokular yükseliyor. 
***
Ama inkar etmemek gerek; Çok yaratıcılar. Yakmakta, yıkmakta, bir yangının nasıl büyütüleceği konusunda o kadar yaratıcılar ki… Bakın nasıl da kan gölleri yarattılar. Medar-ı iftahar saydıkları biat gürühları yarattılar…
***
İsanlığı öldürmekte onların üstüne yok! Yeşili, doğayı, havayı, suyu kirletmekte, en bakir alanlara maden sahaları kurmakta onların üstüne kimse olamaz. Şehirleri AVM çöplüğüne döndürmede, HES’ler kurmada kimse onların eline su dökemez. 
***
Onlara göre ölümlerin en güzeli bu ülkede yaşanır. Madenciler güzel ölür. Zaten takdiri ilahidir, fıtrattır, kaderdir ama can çekişe cekişe ölmüş de olsa tıbbı bir terime dayanılarak yapılan açıklamaya göre, tatlı bir ölümdür bu. 
*** 
Yoksulun sırtında taş taşıyarak büyüttüğü, boğazından haram lokma geçmemiş fidan gibi çocuğunun kanlı kefen içindeki tabutunu getirirler ve “Gurur duyun!” derler. Nasılsa şehitlik makamı Peygamber ocağından sonra ki en yüksek makamdır… 
***
Bombalar patlar, meydanlar, caddeler, ceset tarlasına döner ve onlar çok üzülür(!) Güvenlik zaafiyeti zaten yoktur!!! Ölenlere rahmet dilerler. Sonra da yayın yasağı getirirler ve ekranlara çıkıp bombayı patlatan terörü kınarlar. 
***
Dünyanın en pahalı benzinini kullandırırlar bize. Yoksulluk sınırını bile reva görmezler halka. Açlık sınırında yaşatırlar bizi. Sonra kadınların rahmine göz dikerler. Tutma, yandaş, iki yüzlü din adamlarına açıklama yaptırırlar. “Kürtaj zinhar yasak” ve bir fetva da Diyanet patlatır: Yolsuzluk hırsızlık değil!!!
***
Acaba koskoca bir ülkeyi yönetenler, iktidar uğruna, başkanlık uğruna oluk oluk akan kanın, işsizliğin, yoksulluğun, koşmşularla bozulan ilişkilerin, toplumun kamplaşmasının mı, derdine mi düşmeli yoksa kafayı, kürtaj hukuku, yargıyı tanınımamayla, cadı avıyla ve sayısız çirkinlikle mi bozmalı ?


***
Barış bildirisini imzalayan akademisyenler her türlü suçlamaya, baskıya maruz kaldı. Ve artık ülkede sadece insanlar ölmüyor, insanlık ölüyor. Vicdan yok, tevazu yok…Ükenin bir coğrafyası paramparça şimdi. Enkazların altın, sokaklar, bodrumlar, kadın, çocuk, genç yaşlı ölülerle dolu. 
***
Evet; bu kadar zamanda açlığı, işsizliği, trajedileri yaşatacak kadar başarılı oldunuz. Sattınız, yaktınız, yıktınız, tutukladınız, hapse attınız, öldürdünüz… Ahlaksızlaştırdınız, şiddeti her alanda büyüttünüz. Kadınlar, çocuklar ölüyor hala. Kadına şiddet alabildiğine büyüyor. 
İşte eseriniz!
***
Varlığınız bu ülkenin yarınsızlığa atılan her adımına armağandır. Siz varsanız barış yoktur. İşte bunun için sol göğsünün altındaki cevahiri karartmayanlara düşen görev ise demokrası cehpesini daha da büyütürerek direnmektir.