adana seo,adana web tasarımı,adana seo hizmeti,adana seo uzmanı,adana seo firmaları,adana web sitesi yapan firmalar,adana web tasarım kursu,adana yazılım kursu,adana web tasarım seo,adana'daki web tasarım firmaları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Mobil Oto Ekspertiz Fiyatları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Oto Ekspertiz,Adana Uzman Pars Teknik Sistem Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz Fiyatları Firmaları,İkinci El Oto Ekspertiz Adana Fiyatları Firmaları,Adana Merkez Oto Ekpertiz,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Adana Toner Dolumu,4x4 Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz firmaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Adana Evden Eve Nakliyat,Evden Eve Nakliyat Adana,Toner Dolum Merkezi,Ucuz Toner Dolumu,adana kereste,Toz Kömür,Kuru Temizleme Poşeti,Portakal Kömür,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Baskılı Poşet,adana sunta,adana lambiri,adana sunta fiyatları,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana koltuk yıkama fiyatları,evde koltuk yıkama fiyatları,adana yüreğir koltuk yıkama,adana seyhan koltuk yıkama,adana çukurova koltuk yıkama,evde koltuk yıkama adana,adana koltuk temizlik şirketleri,4x4 Otopsi Oto Ekspertiz,Oto Ekspertiz Firmaları,Saç Ekimi,Saç Ekim Merkezi,Niğde Halı Yıkama,Sakal Bıyık Ekimi,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,adana seo,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Dolgu Botoks,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,adana hijyen koltuk yikama,adana koltuk temizlik şirketleri,evde koltuk yikama adana,Ev Temizliği,adana çekyat yıkama,koltuk yıkama teknikleri,koltuk yikama sampuani,İş Makinaları Yedek Parçaları,Fındık Kömür,İş Makinaları Yedek Parçaları,kömür,Scf Tırnakları,Mst İş Makinaları Yedek Parçaları,Jcb İş Makinaları Yedek Parçaları,Doosan İş Makinaları Yedek Parçaları,Donaldson Filtreleri, Adaptörleri,adana backlink,İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama,Ceviz Kömür,Karpuz Kömür, أسعار مكائن غسيل السجاد المستعملة,أسعار مكائن غسيل السجاد الاوتماتيكية,ارخص مكنة لغسل السجاد,مكنة غسل السجاد المستعمة أسعار ,مكنة فض السجاد,مكائن غسيل السجاد ,مكنة غسل السجاد قائمة الاسعار ,مكنة غسل السجاد الصناعية , مكائن عصر السجاد , مكائن غسيل السجاد المستعملة , مكائن غسل السجاد الاوتماتيكية بالكامل , مكنة غسيل البطانية, مكنة تنظيف السجاد , مكنة غسيل لحاف, مكنة غسيل السجاد الصناعية
USD-A:5,668 USD-S:5,679 EURO-A:6,359 EURO-S:6,37

Mucize Anne, Mucize Bebek

Ceyhan`da böbrek yetmezliği rahatsızlığı nedeniyle 2003 yılında babasından böbrek nakli yapılan Aslıhan Tuğba Ersular, uzun süren tedavinin sonunda bebek sahibi oldu.
  • Mucize Anne, Mucize Bebek
< >
10.4.2019 İzzet AYDEMİR Spor 1082 Kişi Okudu


Ceyhan`da böbrek yetmezliği rahatsızlığı nedeniyle 2003 yılında babasından böbrek nakli yapılan Aslıhan Tuğba Ersular, uzun süren tedavinin sonunda  bebek sahibi oldu.

Ceyhan`da böbrek yetmezliği rahatsızlığı nedeniyle 2003 yılında babasından böbrek nakli yapılan, 6 yıl önce de evlenen Aslıhan Tuğba Ersular, uzun süren tedaviden sonra bebek sahibi olunca gözyaşlarını tutamadı.
Aslıhan Tuğba Ersular`a (33) bundan 16 yıl önce, böbrek yetmezliği rahatsızlığı olduğu için böbrek nakli yapıldı. Babasından aldığı böbrek ile Ersular yeni bir hayata başladı. Ersular 2013 yılında da Kadir Ersular ile dünya evine girdi. Çift bebek sahibi olmak istedi ancak Aslıhan Tuğba Ersular böbrek hakli olduğu için gebeliği risk taşıdığından bir türlü bebek sahibi olamadı. Ersular çifti bunun üzerine 
Acıbadem Adana Hastanesi`ne başvurdu. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Süleyman Cansun Demir kontrolünde tedavi gören Ersular çiftine doktor müjdeli haberi 9 ay önce verdi. Ersular`ın hamileliği riskli olduğu için hastanede sürekli kontrol altında tutuldu. Sonunda Ersular çiftinin Eymen ismini verdiği bir bebekleri oldu. Ancak bebek 2 kilo 200 gram olduğu için hastanede küveze alındı.
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Süleyman Cansun Demir, "Hastamız 32 yaşında 6 yıllık evli ve çocuğu olmuyordu. Hastamız yaklaşık 15 yıl önce kronik böbrek hastalığı nedeniyle babasının verici olduğu bir böbrek nakli geçirmiş. Kronik böbrek hastalıklarında çocuk sahibi olamama çok sık görünen bir problem ama böbrek nakli olayıyla birlikte gebelik olasılıkları artıyor. Bu hastamızı 9 haftalıktan itibaren takip ettik, 36`ncı haftaya kadar sorunsuz geldi. Hastamız nefroloji uzmanlarımızın kontrolündeydi ufak sorunlar yaşamakla beraber ciddi bir sorun olmadı. Hastamız 36`ncı haftada erken doğum yaptı. Bebek 2 kilo 200 gram genel durumu iyiye gidiyor, yeni doğan uzmanlarımız tarafından takip ediliyor. Hastamızın genel durumu çok daha iyiye gidiyor, umarım çok kısa zamanda bebeğini de yanına verip hastayla bebeği taburcu ederiz diye umuyoruz" dedi.
Anne Ersular ise, "Ben 6 yıllık evliyim, bebeğimiz tedavi sonucu dünyaya geldi. 2003 yılında babam böbreğini verdi nakil oldum. 2014 yılında evlendim bir süre çocuk istemedik daha sonra da olmadı ve tedaviler sonucu 3 Nisan`da dünyaya geldi. Çocuk, bambaşka bir duyguymuş herkesin tatmasını istiyorum. Hiç kimse çekinmesin böbrek nakli olup çocuğum olmuyor diye üzülmesin tedavi sabır işi hiç umutlarını kaybetmesinler. O benim umudum, deseniz ki evladınız için ne yaparsınız diye, tek kalbim var onu bile veririm yaşaması için" diye konuştu.
Baba Ersular ise, "Tarifi çok zor bir şey 6 yıl boyunca bir yavrumuz olsun diye dua ediyorduk. Allah`a çok şükür doktorlarımız sağ olsun tedavi sonucunda muradımıza erdik. Onu kucağıma aldığımda sanki dünyaya tekrar gelmiş gibi hissettim. Rahatsızlıklarım vardı onları bile unuttum moralim bozuktu ama artık hepsi bitti" dedi.
Anne Ersular bebeği kuvözde olduğu için ona dokunmak için onun kuvözden çıkmasını bekliyor. Şimdilik onu uzaktan sevebiliyor.

  • Facebook
  • YORUM YAP