adana seo,adana web tasarımı,adana seo hizmeti,adana seo uzmanı,adana seo firmaları,adana web sitesi yapan firmalar,adana web tasarım kursu,adana yazılım kursu,adana web tasarım seo,adana'daki web tasarım firmaları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Mobil Oto Ekspertiz Fiyatları,Adana Seyhan Çukurova Yüreğir Oto Ekspertiz,Adana Uzman Pars Teknik Sistem Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz Fiyatları Firmaları,İkinci El Oto Ekspertiz Adana Fiyatları Firmaları,Adana Merkez Oto Ekpertiz,SMMM Fiyatları Ücretleri Nur Sayılır,Adana Toner Dolumu,4x4 Oto Ekspertiz,Adana Oto Ekspertiz firmaları,Halı Yıkama Adana,Adana Halı Yıkama,Kuru Temizleme,Oto Döşeme,Adana Evden Eve Nakliyat,Evden Eve Nakliyat Adana,Toner Dolum Merkezi,Ucuz Toner Dolumu,adana kereste,Toz Kömür,Kuru Temizleme Poşeti,Portakal Kömür,Atlet Poşet,Hışır Halı Poşeti,Halı Poşeti,Ucuz Halı Poşeti,Baskılı Poşet,adana sunta,adana lambiri,adana sunta fiyatları,Adana Evden Eve Nakliyat Fiyatları,adana koltuk yıkama fiyatları,evde koltuk yıkama fiyatları,adana yüreğir koltuk yıkama,adana seyhan koltuk yıkama,adana çukurova koltuk yıkama,evde koltuk yıkama adana,adana koltuk temizlik şirketleri,4x4 Otopsi Oto Ekspertiz,Oto Ekspertiz Firmaları,Saç Ekimi,Saç Ekim Merkezi,Niğde Halı Yıkama,Sakal Bıyık Ekimi,Komatsu İş Makinaları Yedek Parçaları,Volvo İş Makinaları Yedek Parçaları,adana seo,Cat İş Makinaları Yedek Parçaları,Dolgu Botoks,Antalya Halı Yıkama,Halı Yıkama Antalya,adana inşaat sonrası temizlik,adana hijyen koltuk yikama,adana koltuk temizlik şirketleri,evde koltuk yikama adana,Ev Temizliği,adana çekyat yıkama,koltuk yıkama teknikleri,koltuk yikama sampuani,İş Makinaları Yedek Parçaları,Fındık Kömür,İş Makinaları Yedek Parçaları,kömür,Scf Tırnakları,Mst İş Makinaları Yedek Parçaları,Jcb İş Makinaları Yedek Parçaları,Doosan İş Makinaları Yedek Parçaları,Donaldson Filtreleri, Adaptörleri,adana backlink,İş Makinaları Yedek Parçaları,Halı Yıkama Antalya,Niğde Halı Yıkama,Ceviz Kömür,Karpuz Kömür, أسعار مكائن غسيل السجاد المستعملة,أسعار مكائن غسيل السجاد الاوتماتيكية,ارخص مكنة لغسل السجاد,مكنة غسل السجاد المستعمة أسعار ,مكنة فض السجاد,مكائن غسيل السجاد ,مكنة غسل السجاد قائمة الاسعار ,مكنة غسل السجاد الصناعية , مكائن عصر السجاد , مكائن غسيل السجاد المستعملة , مكائن غسل السجاد الاوتماتيكية بالكامل , مكنة غسيل البطانية, مكنة تنظيف السجاد , مكنة غسيل لحاف, مكنة غسيل السجاد الصناعية
USD-A:5,668 USD-S:5,679 EURO-A:6,359 EURO-S:6,37
  • Facebook
  • YORUM YAP

Yaklaşan yerel seçimlerle sokaklar canlanmaya, esnaf hatırlanmaya, işçi değerlenmeye, basın mensubu `Güzide` olmaya, vatandaş adam yerine konulmaya başladı.

Memleketimin güzel insanı 5 yılda bir hatırlanınca bu günleri dört gözle bekliyor, hatırlandığı için mutlu oluyor.

**

Mart 2019`da gerçekleşecek yerel seçimler yaklaşırken aday adayları son surat çalışmalarını sürdürüyor. Adan Büyükşehir`de olduğu gibi adayını ilk belirleyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) oldu. 2 dönem Kösreli Belediye başkanlığı, son 2 yıldır ilçe başkanlığı yapan Mustafa Bayar, MHP`nin Ceyhan Belediye başkan adayı olarak açıklandı. Bayar`ı, Kösreli belediye başkanlığından bu yana tanırım. Yapıcı, uzlaşmacı ve sakin bir kişilik olarak tanıdığım Bayar, adaylığı açıklanır açıklanmaz, kolları sıvamaya başladı. Ev gezilerine başlayan Bayar, ilk toplantısını Ceyhan`daki basın mensuplarıyla yaptı. Gerçekleştirdiği toplantıda sarf ettiği sözler tam bir yerel siyasetçiden beklenen sözlerdi. Mesela; Belki siyasi bir kimlikle seçiliriz, ama seçildikten sonra herkesin belediye başkanı olunur. Ceyhan`a hizmet edecek, ilçeye katkı sunacak, herkesimden profil meclis listemizde olacak` sözleri yerel bir siyasetçinin olmazsa olmazı olmalı. Önümüzdeki süreçte Bayar`ın çalışmaları ve listesini titizlikle takip edeceğiz. Adaylığının hayırlı olmasını diliyorum.


AK PARTİ`NİN ESKİ AVANTAJI YOK

2002 yılında kuruluna AK Parti Ceyhan`da ilk kez 2014 yerel seçimlerinde belediyeyi alabilmişti. O dönem 22 aday adayı olan AK Parti, Alemdar Öztürk ile seçime girmiş, Burhan Onuk`un DP`den aday çıkması ile ilk bakışta AK Parti`nin oylarını böler ön görüsü daha sonra anlaşılacaktı ki, AK Partiden ziyade diğer partilerin küskünlerinin oylarını alacaktı.  Ali Duru ile kazanamayacağına kanaat getiren MHP`liler, CHP`nin adayı Arif Sezer ve çıkardığı meclis listesine tepki gösterenler rotayı Burhan Onuk`a çevirmişti. AK Parti`nin ne kadar küskünü olsa da sırf `İlçeye iktidar eli  değsin` diyen partili partisiz 25 Bin 101 seçmen oyunu AK Partiye verdi. Gel gör ki  beklenen o iktidar eli bir türlü değmediği gibi, hep karmaşanın adresi oldu Ceyhan Belediyesi ve Öztürk`ün önce ihraç, sonra da başkanlıktan alınmasıyla sonuçlandı. Öztürk`ten sonra başkan vekilliğine seçilen Ali Alper Boydak, borç batağında bir belediye ile boğuşurken, ASKİ tarafından şehrin hemen hemen her yerinden geçecek yeni su boruları nedeniyle kazılan yollar ile boğuştu. Bunun yanı sıra kendi ekibiyle seçilen başkan olamamanın eksikliğini de yaşayan Boydak, bir tarafta borçlar, diğer tarafta yollar ve ekip kurma mücadelesi verdi. Geçen dönem 22 aday adayı olan AK Parti de bu dönem aynı sayıyı yakalamazsa da 20 civarı aday adayı var. Hangisi aday olur bilinmez ama AK Parti`nin 2014`teki `İktidar eli değsin` avantajının olmayacağını, aday kim olursa olsun zorlu bir süreç beklediğini söylemek mümkün.


CHP, CEYHAN`DA NEDEN HEP İKİNCİ PARTİ?

2019 yerel seçimleri için CHP`nin şansı yüksek diyenler haksız değil, amaaaaaaa! her adayla değil kuşkusuz. Öncelikle CHP genel merkezi, il başkanlığı, ilçe teşkilatı ve hatta aday olanlar `CHP Ceyhan`da neden hep ikinci?` sorusunu kendine sormalı ve samimiyetle cevap vermeli. `Ben olayım da ne olursa olsun` mantığıyla gidilirse önceki genel ve yerel seçimlerinden farklı bir sonuç alınamaz. CHP`nin adayı olacak kişi kendi tabanının yanı sıra dışarıdan da oy alabilmeli, aksine yine 2. parti olsa ne olur, olmazsa ne olur? Peki, bu nasıl olur? Aday olan kişi, diyaloga açık, farklı kesimlerle kontak halinde olan, seçmene güven veren, ilçenin mozaik özelliğinden faydalanabilecek, her kesime hitap eden olmalı ki bu gerçekleşebilsin.


İYİ PARTİ VE HDP


Seçimlerin kaderini belirleyecek partiler konumunda. HDP de şuana kadar aday adayı çıkmazken, İYİ Parti`de kurucu ilçe başkanı, MHP 2014 aday adayı Avukat Nusret Saçlı aday adaylığını açıkladı. HDP aday çıkarır mı bilmem ama çıkarır diye düşünüyorum

KISACA;

Yerel seçimler ile genel seçimlerin birbirine karıştırılmasına şahsen karşı biriyim. Çünkü, yerel de önemli olan seçilecek kişi ve meclis üyeleridir, parti sadece araç olmalı kanaatindeyim. O yüzdendir ki her parti adayını belirlerken geçmişine, bilgisine, deneyimine ve çevresine dikkat etmeli. Unutmamalı ki yerelde partiden ziyade şahıslara oy veriliyor.